What We Do

4movie studio was founded in 2004. The main objective was to offer superior service, focusing on all aspects of post-production and use of rich experience in off-line and on-line editing, experience in the production of 2D and 3D animation and of course sound recording plus final mixing.

Studio boasts a roster of big-production of commercials for: Garnier, Kia motors, Jojo, Blesk, Nescafe, Tesco, Unilever, Johnson & Johnson, Czech Miss and many more. 4movie studio also collaborated on the production of feature films. Name eg.: Snowboarďáci and Rafťáci from the same workshop, Close to Heaven, Island of St. Helena., series Špačkovi v síti času, a fairy tale Waterman and princess, or a series Chosen 4th for Prima TV.

Studio is not only a commercial way, but it boasts cooperation in charitable projects for the „Kapka naděje“ Drop of Hope and „Člověk v tísni“ People in need.

We are able to produce commercials turnkey, including preparation of production, filming and post-production. 4movie studio is located on the border of Vršovice and Michle with excellent transport links and parking. There is any comfort in most popular in the film and television production.

Clients Service

O naše zadavatele se vždy dobře postaráme.

Během grafické, střihačské a animační výroby nabízíme našim hostům občerstvení, bezproblémové parkování hned u studia, wifi přístup na internet.

Studio se nachází v lokalitě s dobrou dopravní dostupností a vybudovanou infrastrukturou obchodů, restaurací a služeb v nejbližším okolí.

Všechny projekty jsou archivovány v otevřené podobě. Není proto problém po letech projekt opět otevřít a klientům odpadá starost se sháněním podkladů při adaptaci staršího díla.

Filmová tvorba

Naše studio 4movie se zaměřuje na postprodukci obrazu a zvuku ve všech fázích výroby celovečerního filmu. Nabízíme filmovým tvůrcům archivace natočených materiálů, projekce denních prací ve full HD a 2K nativně na filmovém plátně, off line Avid střižnu, kontrolní projekce při výrobě trikových záběrů 2D a 3D kompozic, online střižnu Autodesk Smoke, schvalovací kino projekce hotvého díla s ozvučením dolby 5+1. Nahráváme komentáře, postsynchrony, střiháme zvuk a nasazujeme zvukové stopy v Avid Protools, vyrábíme mezinárodní zvukový pás i celkový mix k filmovému dílu.

Reklamy

Naše studio 4movie nabízí reklamním tvůrcům pomoc již v přípravné fázi před natáčením, formou konzultací storyboardů, kreativních nápadů, scénářů. Naše zkušenosti s výrobou náročných trikových scén kombinujících 3D animace, s reálným natočeným prostředím či databankami, přináší do celkového díla realistický vzhled a kvalitní spojení trikové a reálné části. Naší doménou je i Supervize při natáčení a okamžitá pomoc tvůrčímu týmu při snímání scén a řešení vzniklých situací. Staráme se o integraci digitálních technologií z natáčení do střihového a zvukového dokončovacího procesu. Navazující offline střih na systémech Avid Media composser je prezentován agentuře i zadavatelům reklamy, následně upravován a dokončen v online systému Autodesk Smoke. Nahrajeme komentáře na kvalitním studiovém mikrofonu v místnosti s certifikovanou měřenou akustickou úpravou, vyčistíme a střihneme komentáře v Avid Protools, nasadíme hudbu, smícháme a nasadíme k online střihu. Barevné korekce vznikají také nad online střihem přímo v kinosále za pomoci barvící konzole na kalibrovaných zobrazovačích poskytujících věrné barvy. Celé dílo pak prezentujeme v kinosále na plátně či velkoplošné plazmové TV projekci, podle druhu určení reklamy.

Videoklipy

Máme rádi hudbu a proto vycházíme tvůrcům a skladatelům vstříc při tvorbě moderních videoklipů. Nebojíme se žádných extrémních postupů ani kreativních nápadů. Hudbu posloucháme vždy nahlas a tak ji vnímáme celým tělem. Teprve pak může být videoklip unikátní. Technologické zázemí pro tvorbu je stejné jako při výrobě celovečerního filmu nebo reklamy.

TV Seriály

U těchto dlouhodobých projektů nabízíme producentům spolupráci již při výstavbě natáčecí technologie tak aby plynuje navazovala na postprodukční workflow dokončovacích prací. Jedná se vžy o obrovské objemy dat, následné synchronizace, zálohy, množení natočeného materiálu pro tvůrčí týmy. Nabízíme pro střih systémy Avid Media composer, sdílející data, integrované zvukové pracoviště pro nahrávání komnetářů, mix hotvé a schválené epizody seriálu, barevné korekce pro TV, legalizace barev a uzpůsobení zvukové TV normě a nakonec mastering epizody ve full HD například na XDCAM disky. Samozřejmostí je i příprava sběrného masteru s epizodami pro producenty.

Technologie

 • Offline střih – 3x Avid media composser na PC i MAC operačních systémech s vlastními diskovými poly.
 • Kapacita stovky hodin ve full HD při DNxHD kodeku.
 • 3D aniamce – používáme technologie Autodesk 3D Maya, 3D Cinema,
 • pro retuše, prostorový tracking, rotoskoping – Imagineer Mocha
 • Grafická podpora – Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, 3DXara
 • Kompozice – Autodesk Smoke, Adobe aftereffect
 • Barevné korekce: DaVinci, Autodesk Smoke, Avid Media Composser
 • Zvuk – mikrofony AKG, předzesilovač lampový Presonus, S3 konzole a Avid Protools HD, Plugginy RED a další
 • Měření ve full HD a 4K – Blackmagic
 • Zobrazovače Plasma Panasonic 165cm, OLED 4K Samsung140 cm, Laserový projektor 2K a kinoplátno s úhlopříčkou 6metrů.
 • Dataserver s diskovým polem, mohutné RAID pole se 16HD o kapacitě 16 TB připojené k online střižně.
 • Dlouhodobá Archivace páskovou technoloií HP Ultrium.

Kinosál

Naše studio se může pochlubit unikátním výrobním kinosálem s kapacitou 20 osob, jež byl od počátku výstavby domu navržen tak, aby vyhověl všem kritériím pro filmovou tvorbu. Vzduchotechnika a správně dimenzované fancoily se starají o dlouhodobé příjemné pracovní klima. Samozřejmostí jsou zvukové dilatace konstrukce kinosálu od konstrukce domu, akustické úpravy pro frekvenční a dozvukovou charakteristiku, jež přesně odpovídají potřebám a standardům výroby zvuku ve filmové a TV tvorbě. Unikátní je řešení sloučení zvukového pracoviště s obrazovým, tak abychom optimálně využili potenciál prostoru. Systém zvukového pracoviště je svázán s obrazovou střižnou, takže není třeba exportovat pomocný obraz, ale zvukaři nahrávají přímo na svázaný střih z Avid střižny, jež je otevřený a umožňuje měnit a aktualizovat záběry při trikové výrobě a úpravách offline střihu. Kinosál je vybaven kvalitními monitory pro výrobní tým, náhledovými TV zobrazovači pro tvorbu TV projektů a Laserovým projektorem pro práci na filmovém díle.