Skip to main content

What We Do

EN:

4movie studio was founded in 2004. The main objective was to offer superior service, focusing on all aspects of production and post-production and use of rich experience in off-line and on-line editing, experience in the production of 2D and 3D animation and of course sound recording plus final mixing.

Studio boasts a roster of big-production of commercials for: Garnier, Kia motors, Jojo, Blesk, Nescafe, Tesco, Unilever, Johnson & Johnson, Czech Miss and many more. 4movie studio also collaborated on the production of feature films. Name eg.: Snowboarďáci and Rafťáci from the same workshop, Close to Heaven, Island of St. Helena., series Špačkovi v síti času, a fairy tale Waterman and princess, or a series Chosen 4th for Prima TV.

The studio doesn’t just follow a commercial way, but it boasts cooperation in charitable projects for the „Kapka naděje“ Drop of Hope and „Člověk v tísni“ People in need.

We are able to produce commercials turnkey, including preparation of production, filming and post-production. 4movie studio is located on the border of Vršovice and Michle with excellent transport links and parking. Working comfort for creators is a matter of course.

CZ:

4movie studio bylo založeno v roce 2004.

Hlavním cílem bylo nabídnout nadstandardní servis se zaměřením na všechny aspekty produkce a postprodukce a využití bohatých zkušeností s off-line i on-line střihem, zkušeností s výrobou 2D a 3D animací a samozřejmě nahráváním zvuku vč. finálního mixu.

Studio pracovalo na řadě velkých reklam, dokumnetů, seriálů a filmů.

Studio nejde jen komerční cestou, ale chlubí se spoluprací na charitativních projektech „Kapka naděje“ Drop of Hope and „Člověk v tísni“ People in need.

Jsme schopni vyrobit reklamy na klíč, včetně přípravy produkce, natáčení a postprodukce. Studio 4movie se nachází na rozhraní Vršovic a Michle s výbornou dopravní dostupností a parkováním. Samozřejmostí je pracovní komfort pro tvůrce.

Klientský Servis

O naše zadavatele se vždy dobře postaráme.Během grafické, střihačské a animační výroby nabízíme našim hostům občerstvení, bezproblémové parkování hned u studia, wifi přístup na internet. Studio se nachází v lokalitě s dobrou dopravní dostupností a vybudovanou infrastrukturou obchodů, restaurací a služeb v nejbližším okolí. Všechny projekty jsou archivovány v otevřené podobě. Není proto problém po letech projekt opět otevřít a klientům odpadá starost se sháněním podkladů při adaptaci staršího díla.

Filmová tvorba

Naše studio 4movie se zaměřuje na postprodukci obrazu a zvuku ve všech fázích výroby celovečerního filmu. Nabízíme filmovým tvůrcům archivace natočených materiálů, projekce denních prací ve full HD a 2K nativně na filmovém plátně, off line Avid střižnu, kontrolní projekce při výrobě trikových záběrů 2D a 3D kompozic, online střižnu Autodesk Smoke, schvalovací kino projekce hotvého díla s ozvučením dolby 5+1. Nahráváme komentáře, postsynchrony, střiháme zvuk a nasazujeme zvukové stopy v Avid Protools, vyrábíme mezinárodní zvukový pás i celkový mix k filmovému dílu.

Reklamy

Naše studio 4movie nabízí reklamním tvůrcům pomoc již v přípravné fázi před natáčením, formou konzultací storyboardů, kreativních nápadů, scénářů. Naše zkušenosti s výrobou náročných trikových scén kombinujících 3D animace, s reálným natočeným prostředím či databankami, přináší do celkového díla realistický vzhled a kvalitní spojení trikové a reálné části. Naší doménou je i Supervize při natáčení a okamžitá pomoc tvůrčímu týmu při snímání scén a řešení vzniklých situací. Staráme se o integraci digitálních technologií z natáčení do střihového a zvukového dokončovacího procesu. Navazující offline střih na systémech Avid Media composser je prezentován agentuře i zadavatelům reklamy, následně upravován a dokončen v online systému Autodesk Smoke. Nahrajeme komentáře na kvalitním studiovém mikrofonu v místnosti s certifikovanou měřenou akustickou úpravou, vyčistíme a střihneme komentáře v Avid Protools, nasadíme hudbu, smícháme a nasadíme k online střihu. Barevné korekce vznikají také nad online střihem přímo v kinosále za pomoci barvící konzole na kalibrovaných zobrazovačích poskytujících věrné barvy. Celé dílo pak prezentujeme v kinosále na plátně či velkoplošné plazmové TV projekci, podle druhu určení reklamy.

Videoklipy

Máme rádi hudbu a proto vycházíme tvůrcům a skladatelům vstříc při tvorbě moderních videoklipů. Nebojíme se žádných extrémních postupů ani kreativních nápadů. Hudbu posloucháme vždy nahlas a tak ji vnímáme celým tělem. Teprve pak může být videoklip unikátní. Technologické zázemí pro tvorbu je stejné jako při výrobě celovečerního filmu nebo reklamy.

TV Seriály

U těchto dlouhodobých projektů nabízíme vlastní vývoj a nebo spolupráci již při produkci a výstavbě natáčecí technologie tak aby plynuje navazovala na postprodukční workflow dokončovacích prací. Jedná se vždy o obrovské objemy dat, následné synchronizace, zálohy, množení natočeného materiálu pro tvůrčí týmy. Nabízíme pro střih systémy DAvici Resolve, Avid Media composer, sdílející data, integrované zvukové pracoviště pro nahrávání komnetářů, mix hotvé a schválené epizody seriálu, barevné korekce pro TV, legalizace barev a uzpůsobení zvukové TV normě a nakonec mastering epizody ve full HD na XDCAM disky, nebo 4k MXF. Samozřejmostí je i příprava sběrného masteru s epizodami pro producenty.

Technologie

 • Střih –  Davici Resolve, Avid media composser na MAC operačních systémech s vlastními diskovými poly.
 • Kapacita stovky hodin ve full HD při DNxHD kodeku.
 • 3D animace – používáme technologie 3D Fusion, 3D Cinema, Maya, Houdini
 • pro retuše, prostorový tracking, rotoskoping
 • Grafická podpora – Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, 3DXara
 • Kompozice – Fusion, Adobe aftereffect
 • Barevné korekce: DaVinci Resolve
 • Zvuk –Akustícké úpravy studia, Fairlight, Davinci Resolve, Plugginy a další
 • Měření ve full HD a 4K – Blackmagic
 • Zobrazovače Plasma Panasonic 165cm,
 • Dataserver s diskovým polem, mohutné RAID pole
 • Dlouhodobá Archivace